Skaner kodów kreskowych - to urządzenie umożliwiające odczytanie, zdekodowanie i przesłanie do komputera danych zaszyfrowanych w kodzie kreskowym.

Zasady działania

Kod odczytywany jest techniką skanowania. Światło pochodzące z czytnika, uformowane w cienką wiązkę (laser) przesuwa się wzdłuż czytanego kodu, w danym momencie oświetla niewielki punkt kodu, następnie światło to jest odbijane przez jasne elementy kodu (przerwy), a pochłaniane przez jego ciemne elementy (kreski, pola). Światło odczytuje fotodioda odbite od przerw powoduje powstanie w czytniku silniejszych sygnałów elektrycznych, natomiast w wyniku braku odbicia (kreski) powstają sygnały słabsze. W zależności od grubości kresek/przerw, różny jest też czas trwania poszczególnych sygnałów. Czas trwania każdego impulsu koduje informacje, które są tłumaczone przez dekoder czytnika na cyfry, litery lub inne znaki i przesyłane do komputera.

Rodzaje skanerów wg sposobu komunikacji

  1. Skanery stacjonarne – podłączone do komputera za pomocą kabla (RS232, USB, KBW) Częstymi akcesoriami do skanerów stacjonarnych są podstawki.
  2. Skanery bezprzewodowe – wyposażone w Bluetetooth
  3. Skanery przemysłowe – rodzaj skanera kodów kreskowych wykorzystywany do pracy w bardzo trudnych warunkach np. magazyny, hurtownie, hale przemysłowe czy chłodnie. Charakteryzuje się szczelną i wytrzymałą obudową odporną na wielokrotne upadki i uszkodzenia mechaniczne. Często obudowa pokryta jest gumowymi elementami.

Czytniki kodów

Czytnik kodów Aclas MD2250AT+USB Czytnik kodów Aclas MD2250AT+USB
Cena: 329,00 zł (netto: 267,48 zł )
szt.
zobacz więcej
Czytnik Kodów YHD-8100G Automatyczny Czytnik Kodów YHD-8100G Automatyczny
Producent: YHD
Cena: 149,99 zł (netto: 121,94 zł )
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl