Wczytuję dane...
Co to jest fiskalizacja

Fiskalizacja - są to czynności podejmowane przez serwisanta, które prowadzą do wprowadzenia urządzenia w tryb fiskalny. Od momentu, kiedy urządzenie jest wprowadzone w ten tryb kasa rozpoczyna rejestrowanie sprzedaży, zapisując ją w pamięci fiskalnej urządzenia. W uproszczeniu w czasie fiskalizacji serwisant wprowadza do urządzenia dane firmy, w szczególności jej NIP, stawki podatku VAT i inne dane. Fiskalizacja kończy się zaplombowaniem urządzenia.

Do momentu, dopóki serwisant nie wprowadzi urządzenia w tryb fiskalny, nie zapisuje ono w pamięci żadnych operacji. Dlatego zachęcamy naszych klientów, zwłaszcza tych, z którymi możemy spotkać się osobiście, aby proces zakupu urządzenia rozkładali na dwa etapy. W pierwszym etapie przekazujemy klientowi kasę niezafiskalizowaną, wprowadzoną jedynie w tryb szkoleniowy, dzięki czemu będzie mógł on ćwiczyć obsługę kasy bez ograniczeń i bez obawy, że popełni jakieś błędy. W drugim etapie, np. po kilku dniach lub nawet tygodniach, spotykamy się ponownie i wówczas serwisant dokonuje fiskalizacji kasy. Takie rozwiązanie jest również dostępne dla klientów wysyłkowych, lecz należy wziąć pod uwagę dodatkowe koszty związane z transportem urządzenia.

Oto, jakie dane będziemy potrzebowali do fiskalizacji urządzenia:

1) W pierwszej kolejności zawsze ustalamy, czy jest to pierwsze czy kolejne urządzenie fiskalne kupowane przez firmę. Jest to związane z tym, że przy zakupie pierwszego urządzenia fiskalnego podatnik może ubiegać się o zwrot dużej części kosztów zakupu urządzenia od urzędu skarbowego. Od odpwiedzi na to pytanie zależy, jaką procedurę postępowania przyjmiemy w dalszej kolejności, dbając o to, żeby klient nie stracił prawa do zwrotu. O szczegółach z tym związanych czytaj w dziale "Zwrot z US".

2) Nazwa firmy wraz z adresem rejestracyjnym.

3) NIP wraz z formatem (czyli: 123-456-78-90, 123-45-67-890, 1234567890).

4) Adres użytkowania urządzenia fiskalnego. Czasami ten adres będzie identyczny jak adres rejestracyjny, czasami różny. Jeśli urządzenie ma być przenośne i działać pod różnymi adresami, prosimy o taką informację, zarejestrujemy urządzenie jako przenośne.

5) Dane US, w którym zarejestrowana jest firma. Ta informacja jest nam potrzebna do tego, aby przygotować niezbędną dokumentację, którą należy złożyć w urzędzie skarbowym. Przygotujemy ją w całości za podatnika, pozostanie jedynie złożenie podpisu i przypieczętowanie.

Uwaga! Prosimy o szczególne zwrócenie uwagi na poprawność przekazanego numeru NIP, jest to jedyna informacja, której nie będziemy mogli poprawić, gdyby została błędnie podana!

Drodzy Klienci!

Zafiskalizowaliśmy od początku istnienia naszej firmy setki urządzeń fiskalnych. Pomogliśmy rozpocząć ewidencjonowanie sprzedaży przy użyciu kas lub drukarek fiskalnych setkom firm. Mamy w tym ogromne doświadczenie. Gwarantujemy, że start z urządzeniem fiskalnym, a póżniej korzystanie z niego będą przebiegać spokojnie i bez problemów, jeśli powierzycie się opiece naszej firmy.

Zespół RAJKAS.PL

*Tekst ten w całości został przygotowany przez RAJKAS.PL i podlega prawnej ochronie, kopiowanie w całości lub części bez uzyskania zgody zabronione.