loadingimg

Wczytuję dane...
  • Użytkownicy online: 0
  • Aktualny czas:
  • Szukaj
szt. na kwotę 0.00 PLN
Dostawa

Baner - darmowa dostawa od 700 PLN

Bestsellery
Metkownica Sato Judo Dwurzędowa
Metkownica Sato Judo Dwurzędowa
Cena:119,99 PLN*
Wysyłka od: 13.00 PLN
*z podatkiem VAT
Producenci
Wyświetl produkty wybranego producenta:
Szukane słowa
Subskrypcja
Zapisz się do newslettera:
Zwrot z US

Zwrot z urzędu skarbowego - ile wynosi i jak nie stracić?

Wszystkim podmiotom, które rozpoczynają ewidencjonowanie sprzedaży przy pomocy urządzeń fiskalnych przysługuje zwrot z urzędu skarbowego. Obecnie zwrot ten wynosi 90% wartości urządzenia, maksymalnie 700 zł. Zwrot taki można uzyskać tylko jeden raz, na jedno urządzenie lub więcej, jeśli rozpoczyna się ewidencjonowanie na więcej niż jednym urządzeniu. Oczywiście limit 700 zł przypada na jedno urządzenie, jeśli urządzeń jest więcej, limit ulega zwielokrotnieniu. Proszę jednak zwrócić uwagę, że jeśli przy pierwszym zgłoszeniu do urzędu skarbowego zgłosimy tylko jedno urządzenie, to będziemy mogli skorzystać z odliczenia tylko na jedno urządzenie, nawet jeśli drugie urządzenie będziemy chcieli wprowadzić do firmy miesiąc czy nawet krócej później. Jeśli więc spodziewamy się, że będziemy użytkowali w firmie więcej niż jedno urządzenie fiskalne, warto od razu zgłosić do urzędu skarbowego więcej urządzeń i oczywiście je zakupić.

Oto na przykładzie kasy fiskalnej, której koszt wynosi 899 zł brutto, jak kształtuje się realny koszt zakupu takiego urządzenia.

899 zł brutto = 730,89 zł + VAT.

730,90 zł x 90% = 657,81 zł - to jest kwota odliczenia, z jakiej będziemy mogli skorzystać. Realny koszt wynosi więc 730,89 zł - 657,81 zł = 73,08 zł.

Ponadto w obu przypadkach zarówno watowcy jak i niewatowcy mogą zaksięgować zakup urządzenia fiskalnego po stronie kosztów, co oczywiście przynosi dodatkowe oszczędności, pomniejszając realny koszt urządzenia. Podatnicy VAT rozliczają zwrot w deklarajacjach watowskich, pomnieaszjąc kwotę VAT-u należnego, natomiast niewatowcy otrzymują zwrot na wskazany przez nich rachunek bankowy.

Zwrot przysługuje tylko tym podatnikom, którzy rozpoczęli ewidencjonowanie sprzedaży urządzeniem fiskalnym na czas, tzn. nie przekroczyli terminu, w którym powinni wprowadzić urządzenie fiskalne. Niektórzy podatnicy są zobowiązani do używania urządzenia fiskalnego niezależnie od obrotu jaki osiągają, na mocy rozporządzenia Ministra Finansów, inni dopiero po osiągnięciu określonego obrotu (aktualnie 20 tys.).

Zwrot można stracić lub znacznie utrudnić sobie jego uzyskanie poprzez niedopełnienie procedur obowiązujących przy rozpoczynaniu ewidencji sprzedaży przy pomocy urządzenia fiskalnego. Nasza firma dokonała już setki fiskalizacji i zgłoszeń w urzędach skarbowych i możemy zagwarantować, że cała procedura przebiegnie sprawnie i bez najmniejszych problemów, jeśli dokonają Państwo zakupu urządzenia fiskalnego w naszej firmie.

Zespół RAJKAS.PL

*Tekst ten w całości został przygotowany przez RAJKAS.PL i podlega prawnej ochronie, kopiowanie w całości lub części bez uzyskania zgody zabronione.